Loading
  • 0850 840 9933

Koluman Otomotiv Endüstri, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) Onaylı Tedarikçi Belgesi Almaya Hak Kazandı.

2019-09-18

Koluman Otomotiv Endüstri, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) Onaylı Tedarikçi Belgesi Almaya Hak Kazandı.

2019-09-18

Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) iş birliğinde bölgedeki firmalara yeni iş alanları oluşturma hedefi taşıyan “Onaylı Tedarikçi Belgesi Bilgilendirme Toplantısı ve AFGM Yetkilileriyle Başvuru Değerlendirme Görüşmeleri” gerçekleştirildi.


Adana Sanayi Odası Sakıp Sabancı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı sonrası ADASO Üyeleri, AFGM yetkilileri ile birebir görüşmeler gerçekleştirerek üretim kabiliyetleri hakkında bilgi verdi.


AFGM’nin yaptığı işlere ve onaylı tedarikçi belgesinin alınması için gerekli şartlara değinen AFGM Kalite Sistem Yönetim Daire Başkanı Mühendis Albay Sn. Fatih YİĞİT, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki Türk silah sistemlerinin bakım, onarım, iyileştirme ve modernizasyonlarının yapılmasını sağlıyoruz. Askeri sistemler üzerine çalıştığımız için gizliliğe oldukça önem veriyoruz ve onaylı tedarikçimiz ile iş ortaklığına başlamadan önce mutlaka bir gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Doğru tedarikçiyi seçmek, anlaşmanın uzun ömürlü olmasını sağlamak, rekabet ile hizmet teminin oluşturulmasını istiyoruz. Üretim, imalat, Ar&Ge, yazılım, tasarım, ilaç sanayi ve distribütörlük alanlarındaki başvuruları alıyoruz” dedi.


“Onaylı Tedarikçi Belgesi”,  Albay Sn. Fatih YİĞİT tarafından Koluman Otomotiv Endüstri Ar&Ge Müdürü Sn. Zafer ÖZCAN’a teslim edildi.
Kaynak: www.adaso.org.tr