Loading
  • 0850 840 9933

Ar-Ge Merkezi

Mersin‘in ilk Ar-Ge Merkezi

Yaklaşık elli yıllık geçmişe sahip olan Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş., teknolojiye senkron yaklaşımı ile insan kaynağı ve dijitalleşmeye hızla yatırım yapmaktadır. Bugünün ve geleceğin farklı segment müşteri beklentilerini, çevre dostu ürünlerle karşılayan firma, 5746 sayılı kanun kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının denetimi sonrası 24.03.2016’da Ar-Ge Merkezi belgesini almıştır. Mersinin ilk Ar-Ge Merkezine sahip Koluman, Endüstri 4.0 dönüşümüyle eş zamanlı ilerlemek için sürekli iyileştirme çalışmaları gerçekleştirmekte ve büyük veri alanında oluşturduğu kurumsal hafıza ile de sürdürülebilir ekosistem yaratmaktadır. Bilimsel araştırma ve laboratuvar imkanlarını genişleterek katma değerli üretim ve ihracat hedefleri doğrultusunda, tamamen otomasyona dayalı robotlu kaynak ve boya teknolojisiyle operasyonlarını ilerletmektedir. Mükemmellik modeliyle de altyapı gelişimini, Ar-Ge niteliği yüksek özgün ürünlerle sağlamaktadır.

“Duvarsız Teknokent” olarak eş zamanlı nitelendirilebilen Ar-Ge merkezi aracılığıyla sağlanan devlet teşvikleri ile firma önemli faydalar elde etmektedir. Vizyoner bir bakış açısı geliştiren Koluman Ar-Ge merkezi, yalnızca mali teşvikler çerçevesinde değil, eşzamanlı olarak firmanın geleceğini etkileyen AR-GE stratejilerinin geliştirilmesi ve kurumsal bilinirlik anlamında da son derece önemli bir noktadır. “Ticari üstyapı ve treyler üreticisi olarak dünya standartlarına sahip küresel bir marka olmak” vizyonuna sahip Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş., “Müşterilerimize yenilikçi çözümler üretmek ve tüm paydaşlarımıza değer yaratmak” amacıyla Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir.

image description

Bugüne kadar kırktan fazla projeyle faaliyetlerini sürdüren Koluman Ar-Ge merkezi, askeri ve sivil alan olmak üzere iki ana ürün grubuna yönelik projeler hazırlamaktadır.

image description

2018 ve 2019 yıllarında katıldığımız bilimsel etkinlikleri görmek için tıklayınız.

image description

Koluman Ar-Ge merkezi organizasyonunda yer alan Fikri Mülkiyet birimi altında; sınai haklar alanında yapılan patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve marka başvuruları süreci yürütülmektedir.

Satış Danışmanı