Loading
  • 0850 840 9933

Hakkımızda

Koluman Holding – Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş

Yarım Asırdan Fazla Deneyimi ile Sektörün Öncüsü Koluman Holding

1965 yılında Mustafa Koluman ve Türkay Saltık tarafından kurulan Koluman Holding ; Mercedes -Benz Türk A.Ş ve Mercedes Benz Otomotiv ve Ticaret Hizmetlerinin en önemli yerli ortağıdır. Otomotiv sektörünün yanı sıra; mühendislik, üstyapı üretimi, pazarlama ve dış ticaret hizmeti vermekte olup güçlü fiziksel altyapı ve kapasitesi ile bölgenin en güçlü firmalarından biridir.

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş., 1999 yılında Koluman Holding ‘in öncü bir parçası olarak 80.000 metrekarelik kapalı, 312.000 metrekarelik genel yerleşim alanıyla Tarsus / Mersin ‘de bulunan modern üretim tesisinde tüm yerli ve uluslararası ihtiyaçlar , uzman ve mühendisten oluşan ekipler tarafından en yüksek teknoloji ve sanayileşme seviyesi ile çalışılıp üretimi gerçekleştirilmektedir. Sadece üretim değil, AR-GE alanında da etkin bir rol oynayan Koluman Otomotiv, her yıl cirosunun %3 ‘ünü AR-GE çalışmalarına ayırarak sektördeki liderliğini pekiştirmektedir. Bu sayede müşterilere sürekli olarak yenilikçi ve teknolojik çözümler sunabilmektedir.

Modern üretim tesisinde nakliye ve lojistik sektörü için semi-treyler, savunma sanayinde kullanılmak üzere taktik tekerlekli araçlara sivil ve askeri projeler dahilinde üst yapı üretimi üretmektedir. Son yıllarda Balistik Korumalı Askeri Araçlar ve Lojistik Destek Araçları segmentlerinde önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu alanda ürün yelpazesini genişleterek, NATO'ya üye ülkeler başta olmak üzere uluslararası pazarlarda yer edinmeyi hedeflemektedir. İhracat odaklı stratejisi ile üretiminin %55’ini 45 farklı ülkeye ihraç ederek Türkiye’nin küresel rekabet gücüne ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecektir.

Misyon

İç ve dış pazarlardaki partnerlerimize yenilikçi çözümler üretmek ve tüm paydaşlarımıza değer yaratmak.

Vizyon

Otomotiv ve savunma sanayiinde global bir değer yaratıcı olmak.

Değerlerimiz

  • Güven
  • Saygı
  • Disiplin
  • Takım Ruhu
  • Şeffaflık
  • Sorumluluk

Çözüm Ortaklarımız

Satış Danışmanı